Izplatība. Dabā aug Tjanšana kalnu rietumu daļā.
Ekoloģija. Vasarzaļš koks, 5-6 m augsts. Iztur pat visbargākās ziemas. Mazprasīga pret augsni, tomēr priekšroka mēreni mitrām un auglīgām augsnēm. Mīl augt saulainās vietās.
Morfoloģija. Vecākiem kokiem ir nedaudz nelīdzena, brūngani pelēka miza. Jauniem kokiem miza ir tumšā purpura krāsā vai dzelteni brūna. Jaunie dzinumi ir tumši – tumšā purpura krāsā vai pat gandrīz melni. Jaunās lapas ir dzeltenbrūnas, bet vēlāk kļūst tumši zaļas ar sarkanu nokrāsu. Tās ir otrādi olveida, eliptiskas vai iegarenas, līdz 8 cm garas un 3-4 cm platas, ar apaļu vai platu ķīļveida pamatni. Lapas gals īsi smailas, lapas ir matainas. Lapas kāts ir aptuveni pusi no lapas garuma un stipri matains. Ziedi ir koši sārti līdz purpura krāsai, ar diametru 3-4 cm, sakopoti čemurā. Zieda kāts, zieda pamatne un kauslapas ir matainas. Zied maijā- jūnijā. Augļi ir violeti brūni, purpursārti, gaļīgi, to diametrs ir 3-4 cm.
Izmantošana. Augs nav indīgs. Augļi ir ēdami. Izmanto ābeļu selekcijā, lai iegūtu sarkanus kokus, arī kā dekoratīvu augu.